­

mojeSwietokrzyskie.pl

Lokalizacja:
Tokarnia 303, 26-060 Chęciny, woj. świętokrzyskie GPS: 50.762174°N, 20.437432°E

Informacje praktyczne:
- czas zwiedzania - kilka godzin, najlepiej połączyć zwiedzanie z piknikiem.
- parking - duży i darmowy
- bilety - normalny - 10zł, ulgowy - 6zł
- baza gastronomiczna - jedna restauracja przy bramie wejściowej, na terenie parku liczne udogodnienia (ławki i stoły) gdzie można zjeść własny prowiant.

Opis:
Park Etnograficzny w Tokarni jest jednym z oddziałów Muzeum Wsi Kieleckiej, choć potocznie jest znany pod nazwą muzeum. Muzeum zostało utworzone 1976 roku. Dziś muzeum jest znane nie tylko w województwie świętokrzyskim ale i województwach ościennych. Z powodu wielkości obiektu i ilości "eksponatów", wizytę lepiej zaplanować na dzień wolny od pracy. Na tygodniu jest zwykle mniej odwiedzających, ale jeśli trafimy na wycieczkę szkolną... to możemy pożegnać się z ciszą i spokojem. Na terenie parku znajdują się liczne udogodnienia typu stoły z ławkami, gdzie możemy przysiąść i odpocząć lub zjeść zabrane ze sobą przekąski. Dobry, ciepły obiad można zjeść w restauracji.

Galeria (kliknij aby powiększyć)

Warto zobaczyć

 

 

Ostatnie komentarze

Zenobiusz Wahadło
5 miesięcy 20 dni

Byłem w Rio, byłem w Bajo, byłem nawet na Hawajo, wszystko c... :) Nie ma jak Góry Świętokrzyskie :)

mojeSwietokrzyskie.pl
6 miesięcy 6 dni

Zwierzęta nadal są wypchane... :-) Pozdrawiam

Ania
6 miesięcy 8 dni

Po przeczytaniu tego wpisu uświadomiłam sobie, ze zwiedzałam to muzeum w latach licealnych. A potem wcale. Pamiętam, jak

 
 

© 2011 - 2017   mojeSwietokrzyskie.pl

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie mojeSwietokrzyskie.pl stanowią wyłączną własność Wortalu lub osób współpracujących. Zabrania się kopiowania, w jakiejkolwiek formie, treści i zdjęć zamieszczonych na stronie bez pisemnej zgody Wortalu.

­