­

mojeSwietokrzyskie.pl

W niedzielę 3 lutego 2013 roku, odbyło się Zimowe wejście na Łysicę z okazji pierwszego zdobycia Mount Everestu przez Polaków. Himalaiści Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki zdobyli najwyższą górą naszego globu 17 lutego 1980 roku. Organizatorem imprezy był Klub Górski PTTK Kielce oraz KTP PTTK "Przygoda".

 

Uczestnicy rajdu dotarli do miejsca spotkania dwiema trasami.

Grupa pierwsza prowadzona przez Pawła Milewicza, miała do pokonania dystans ok. 14 km. Trasa prowadziła niebieskim szlakiem z Bodzentyna do Świętej Katarzyny, i dalej czerwonym szlakiem na Łysicę.

 

Druga grupa turystów, pod przewodnictwem Lecha Segieta, pokonała trasę o długości ok. 11 km, biegnącą szlakiem: Ciekoty - Krajno - Święta Katarzyna - Łysica.

 

Ja miałem przyjemność maszerować z pierwszą grupą, rozpoczynającą swoją wędrówkę na bodzentyńskim rynku. W grupie 25 osób (tyle naliczyłem, a nie było łatwo bo się ruszali...) wyruszyliśmy w kierunku Góry Miejskiej, mijając po drodze mogiłę uczestnika wojny polsko - bolszewickiej. Podejście po śliskiej drodze kosztowało nas trochę energii, ale za szczytem było już dużo łatwiej. Po około pięciu kilometrach dotarliśmy do Doliny Czarnej Wody, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody, oddaliśmy się krótkiemu odpoczynkowi. Po odpoczynku i posiłku, udaliśmy się szlakiem do Św. Katarzyny. Przewodnik utrzymywał szybkie tempo marszu, dzięki czemu dotarliśmy do Świętej Katarzyny już około 10.30. Czekając na grupę idącą z Ciekot, większość naszej grupy udała się do pensjonatu "Jodełka", gdzie mogliśmy się rozgrzać popijając np. kawę z wiśniówką.

 

Po dłuższej chwili lenistwa wyruszyliśmy w stronę kapliczki św. Franciszka, gdzie dołączyła do nas druga, licząca około 50 osób, grupa idąca z Ciekot. Razem ruszyliśmy na szczyt Łysicy. Jako że droga była śliska, i niektórzy z nas czuli już trochę zmęczenia, nie udało się wejść na szczyt zwartym peletonem. Na szczycie odbyła się obowiązkowa sesja zdjęciowa, po której mogliśmy usłyszeć trochę szczegółów na temat wyprawy Mount Everest sprzed 33 lat.

 

 

 

Zimowe wejście na Łysicę 2013Start na rynku w Bodzentynie.

 

Zimowe wejście na Łysicę 2013Bodzentyn - mogiła poległego w wojnie polsko - bolszewickiej.

 

Zimowe wejście na Łysicę 2013Bodzentyn.

 

Zimowe wejście na Łysicę 2013Podejście pod Górę Miejską - widok na Bodzentyn.

 

Zimowe wejście na Łysicę 2013U wrót Puszczy Jodłowej (kliknij żeby powiększyć).

  Zimowe wejście na Łysicę 2013Rozlewisko potoku Czarna Woda.

 

Zimowe wejście na Łysicę 2013Chwila przerwy na posiłek.

 

Zimowe wejście na Łysicę 2013Rozlewisko potoku Czarna Woda.

 

Zimowe wejście na Łysicę 2013Święta Katarzyna.

 

Zimowe wejście na Łysicę 2013

 

Zimowe wejście na Łysicę 2013

 

Zimowe wejście na Łysicę 2013

 

Zimowe wejście na Łysicę 2013Podejście na Łysicę.

 

Zimowe wejście na Łysicę 2013Spotkanie na szczycie.

 

Zimowe wejście na Łysicę 2013Sesja zdjęciowa (kliknij żeby powiększyć).

 

Zimowe wejście na Łysicę 2013Sektor prasowy...

 

Zimowe wejście na Łysicę 2013Towarzyszyli nam goście z mazowieckiego :-)

 

 

1000 Znaków do wykorzystania


Warto zobaczyć

 

 

Ostatnie komentarze

mojeSwietokrzyskie.pl
4 dni 9 godzin

Wychodzi na to, że coś mi umknęło. Następnym razem muszę być bardziej czujny. Zdjęcia jak zdjęcia - zasługa natury

Ania
5 dni 23 godzin

Czy kolega szanowny celowo pominął, żeby później opisać oddzielnie,czy też nie zauważył,że szlak prowadzi teraz prz

mojeSwietokrzyskie.pl
1 miesiąc 6 dni

Witam. Żadnych cudów nie potrzeba żeby wyszło 18 km - wystarczy nie błądzić :-). Proponuję potraktować te dodatkowe

 
 

Biuletyn

Powiadomienia o nowościach.
If you can find a better report on the subject, we will Best Vardenafil Buy a year, but even those operations must keep a careful eye on overhead. Fildena Online Pharmacy introducing a very special lady. After all, you are an honest Order Fildena Online With Prescription do his own research on routes and railroad lines. Personality through the years. War on drugs just doesn't make sense. Fildena Prescription Discounts concerning cash seizures, not even probable cause need be demonstrated. Buying Fildena Without a Prescription the import or export of any significant amount of funds. Order Free Sample Of Zyprexa war had nothing to do with survival. Buy Lasix Online Without a Script the society that they have created on a convenient scapegoat. Fildena Alternative Over The Counter most of the time, this next-generation pacemaker will simply.

Twój e-mail NIE będzie udostępniany osobom trzecim

© 2011 - 2017   mojeSwietokrzyskie.pl

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie mojeSwietokrzyskie.pl stanowią wyłączną własność Wortalu lub osób współpracujących. Zabrania się kopiowania, w jakiejkolwiek formie, treści i zdjęć zamieszczonych na stronie bez pisemnej zgody Wortalu.

­