­

mojeSwietokrzyskie.pl

 

Lokalizacja:
Park Etnograficzny w Tokarni, Tokarnia 303, 26-060 Chęciny, woj. świętokrzyskie GPS: 50.762174°N, 20.437432°E


Termin:
14.10.2012

Informacje praktyczne:

  • czas zwiedzania - nawet cały dzień
  • parking - parkingi przed Muzeum - bezpłatny.
  • baza gastronomiczna - wybór jest duży: od pajdy ze smalcem po pieczonego dzika.
  • bilety - normalny 10 zł, ulgowy 5 zł


Opis:
W dniu 14 października na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni, odbył się VI Hubertus Świętokrzyski. Jak co roku patron myśliwych, leśników, rzeźników i kuśnierzy, przyciągnął tysiące gości. Impreza rozpoczęła się mszą świętą o godzinie 13.00 i zakończyła się około godziny 19-tej. W tym czasie zwiedzający mogli korzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów, i/lub zwiedzić cały park etnograficzny.

 

Główną atrakcją obchodów Hubertusa była gonitwa za lisem, którego kitę zdobyła pani Katarzyna Kotecka ze stajni z Sobkowa.

 

Pokaz paradnej musztry konnej, władania szablą i lancą oraz prezentację wyposażenia kawaleryjskiego zaprezentował Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich. Po pokazie chętni mogli przejechać się na koniu kawaleryjskim i uwiecznić tą chwilę na fotografii.

 

Na scenie odbywały się występy artystyczne z udziałem takich artystów jak Zespół Reprezentacyjny Polskiego Związku Łowieckiego, Zespół Pieśni i Tańca Kielce, Żubrosie oraz legendarna Genowefa Pigwa.

 

W okolicach sceny rozlokowane były liczne punkty gastronomiczne gdzie można było skosztować regionalnych potraw i popitków. Na straganach oferowane były sprzęty myśliwskie, jeździeckie, wyroby rękodzieła i pamiątki.


Galeria (kliknij aby powiększyć)

 

1000 Znaków do wykorzystania


Warto zobaczyć

 

 

Ostatnie komentarze

Ania
12 godzin 57 minut

Już nazwiska są. Pomnik odnowiono i na tablicy wymieniono zamordowanych.

Rysiek
27 dni 19 godzin

Klassa szlak!

Irmina
30 dni 15 godzin

Bardzo ładne miejsce i trochę ciekawostek jak ta o chrzcie :-)

 
 

Biuletyn

Powiadomienia o nowościach.

Twój e-mail NIE będzie udostępniany osobom trzecim

© 2011 - 2017   mojeSwietokrzyskie.pl

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie mojeSwietokrzyskie.pl stanowią wyłączną własność Wortalu lub osób współpracujących. Zabrania się kopiowania, w jakiejkolwiek formie, treści i zdjęć zamieszczonych na stronie bez pisemnej zgody Wortalu.

­