­

mojeSwietokrzyskie.pl

Stała się rzecz straszna i skandaliczna! W okresie ciężkim dla nas wszystkich, spowodowanym p(l)andemią koronawirusa, gdy jesteśmy zmuszeni izolować się od bliźnich w naszych domach lub mieszkaniach, nasze niewielkie lokum zostało dodatkowo zmniejszone... Na dodatek zmniejszone o bardzo ważną część - o nasz balkon!

Kilka dni temu żona kupiła doniczkę w celu wiadomym - zasadzenia kwiatka ozdobnego na balkon, naszą oazę zieleni i natury. Ot, zwykła doniczka ze sklepu budowlanego (ta kwadratowa):

gniazdo golebi 01

W planach były jeszcze pomidory, mięta, rukola itd... Wiadomo, że doniczka nie zając, nie ucieknie... Czekała kilka dni na wolną chwilę, lepszą pogodę czy sobotę... Sobota nadeszła, pogoda piękna, w sam raz na "prace ogrodowe", ale doniczka była już zajęta.

gniazdo golebi 02

Tak, tak, jajko! Nawet przeszła mi myśl o jajecznicy, ale jakieś małe... Co tu robić? Już widzieliśmy oczami wyobraźni (za przeproszeniem) zasrany balkon. Nie ma gdzie wyjść czy prania wywiesić. No bo zwierz się wystraszy i jeszcze jajko porzuci... Przyznam, że rozważałem przez chwilę opcję likwidacji nielegalnego obozowiska, ale żona uratowała gołębią rodzinę mówiąc: "Mój ci on, mój ci on. Nie do kata on należy, ale do mnie!"... No może trochę inaczej - jakoś tak: "przecież nie zabijemy nowego życia..."

Przez całą sobotę gniazdo było puste, więc myśleliśmy, że ptaki porzuciły gniazdo. Jednak wieczorem przyleciała pani albo pan gołąb i zajęła się bobasem. Rano też tam była...

gniazdo golebi 03

W niedzielę wieczorem, gdy gołąb poleciał na kolację, okazało się, że pociech będzie więcej...

gniazdo golebi 04

Choć internet nam powiedział, że straciliśmy balkon na jakieś 8 tygodni, to mamy nadzieję, że pisklaki wyklują sie i urosną zdrowe i szczęśliwe. Oczywiście będziemy monitorować sytuację i informować Was o dalszych losach gołębiej rodziny.

 

Możecie wesprzeć akcję finansowo! Organizujemy zbiórkę finansową z okazji gołębiego gniazda. Nie bądź obojętny - gołąb też człowiek!

 

A tak na poważnie, to poradzimy sobie sami z gołębiami, ale jak chcesz to możesz wpłacić dowolną kwotę np. na CARITAS, który prowadzi m.in. Domy Samotnej Matki (tak, tak CARITAS, nie feministki).

 

 

Warto zobaczyć

 

 

Ostatnie komentarze

mojeSwietokrzyskie.pl
2 miesięcy 6 dni

Dzień już o ponad godzinę dłuższy od najkrótszego, a i do wiosny niedaleko :-)

Iw
2 miesięcy 7 dni

Piękne, przyroda jest zachwycająca. Szczególnie miło popatrzeć kiedy za oknem zimowa szarość....

mojeSwietokrzyskie.pl
2 miesięcy 15 dni

Dzień dobry, niestety nie posiadam zdjęć pędów. Jak będę miał okazję to postaram się zrobić. Gatunek drzew można

© 2011 - 2023   mojeSwietokrzyskie.pl

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie mojeSwietokrzyskie.pl stanowią wyłączną własność Wortalu lub osób współpracujących. Zabrania się kopiowania, w jakiejkolwiek formie, treści i zdjęć zamieszczonych na stronie bez pisemnej zgody Wortalu.

­