­

mojeSwietokrzyskie.pl

Znów zdenerwuję prawdziwych rowerzystów i ośmielę się otworzyć uroczyście, tegoroczny sezon rowerowy. Panie i Panowie, sezon rowerowy 2016 uważam za otwarty! Mimo wiatru i niskiej temperatury, po krótkiej walce z samym sobą udałem się do piwnicy... O nie! W tym roku było ciepło, słonecznie i bardzo przyjemnie...

 

Teraz mały przedruk z poprzednich lat, bo tekst jest tak samo aktualny jak i ja leniwy.

 

Przyszedł więc czas i na mój rower - wyrwałem go ze snu zimowego, brutalnie i bez pytania wynosząc z piwnicy na światło dzienne. Przezimował w dobrym stanie, przykryty starą zasłonką. Jedynie powietrzu nie chciało się siedzieć całą zimę w dętkach i gdzieś... uuuuuleciało. Na tą chwilę czekała (zmęczona zimową bezczynnością) pompka, która ochoczo podniosła ciśnienie w kołach do jakichś 3 barów (moje ręce mniej ochoczo).

 

Pozostało mi tylko wziąć aparat i wyruszyć w pierwszą, tegoroczną przejażdżkę. Ach, ten wiatr we włosach! Było super! Oczywiście okazało się, że trzeba podregulować i nasmarować przerzutki... ale należy się to rowerowi jak chłopu rola.

 

Oczywiście nie obyło się bez małej sesji fotograficznej. Jakoś tak niechcący wyszło, że sesja rowerowa z okazji otwarcia sezonu ma zwykle jakąś myśl przewodnią, jakiś pomysł czy formę. I tu się pojawił problem, bo zwyczajnie pomysłów brak. Jakieś tam niby pomysły mam, ktoś inny jakiś podrzuci - np. świetny pomysł podsunęła mi córka, ale okazał się zbyt trudny, więc może w przyszłym roku... Ach, jak byłem młody to też wszystko było możliwe... :-)

 

Ale coś trzeba zrobić. Już w zeszłym roku pomyślałem, że tematem tegorocznej sesji może być... uwaga... prędkość! Niestety moja forma plasuje się gdzieś pomiędzy żałosną a śmieszną, więc i o tę prędkość trudno. No i żeby jeszcze zdjęcia robić...

Jadąc już na rowerze wpadłem na taki pomysł: skoro nie mogę pokazać własnej prędkości to pokaże cudzą...

 

Jako że to już 4 sesja, pozwolę sobie przypomnieć 3 poprzednie:

2014 - w kilku smakach...

2015 - rowerowy bokeh...

2016 - po drugiej stronie lustra

 

A teraz - prędkość!

 

Tu było łatwo - dozwolana prędkość 130 km/h.

rower 2017 01

rower 2017 02

rower 2017 03

 

Tu 50 km/h więc wsparłem się panoramowaniem.

rower 2017 04

rower 2017 05

rower 2017 06

Mam wrażenie, że te 50 km/h zostało złamane :-)

rower 2017 07

Ten niżej sam się spanoramował.

rower 2017 08

 

Irmina
Jak zwykle fajny pomysł i fantastyczne zdjęcia :))

1000 Znaków do wykorzystania


Warto zobaczyć

 

 

Ostatnie komentarze

Ania
18 godzin 27 minut

Już nazwiska są. Pomnik odnowiono i na tablicy wymieniono zamordowanych.

Rysiek
28 dni 1 godzina

Klassa szlak!

Irmina
30 dni 21 godzin

Bardzo ładne miejsce i trochę ciekawostek jak ta o chrzcie :-)

 
 

Biuletyn

Powiadomienia o nowościach.

Twój e-mail NIE będzie udostępniany osobom trzecim

© 2011 - 2017   mojeSwietokrzyskie.pl

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie mojeSwietokrzyskie.pl stanowią wyłączną własność Wortalu lub osób współpracujących. Zabrania się kopiowania, w jakiejkolwiek formie, treści i zdjęć zamieszczonych na stronie bez pisemnej zgody Wortalu.

­