­

mojeSwietokrzyskie.pl

Znów zdenerwuję prawdziwych rowerzystów i ośmielę się otworzyć uroczyście, tegoroczny sezon rowerowy. Panie i Panowie, sezon rowerowy 2016 uważam za otwarty! Mimo wiatru i niskiej temperatury, po krótkiej walce z samym sobą udałem się do piwnicy...

Teraz mały przedruk z poprzednich lat, bo tekst jest tak samo aktualny jak i ja leniwy.

Przyszedł więc czas i na mój rower - wyrwałem go ze snu zimowego, brutalnie i bez pytania wynosząc z piwnicy na światło dzienne. Przezimował w dobrym stanie, przykryty starą zasłonką. Jedynie powietrzu nie chciało się siedzieć całą zimę w dętkach i gdzieś... uuuuuleciało. Na tą chwilę czekała (zmęczona zimową bezczynnością) pompka, która ochoczo podniosła ciśnienie w kołach do jakichś 3 barów (moje ręce mniej ochoczo).

Pozostało mi tylko wziąć aparat i wyruszyć w pierwszą, tegoroczną przejażdżkę. Ach, ten wiatr we włosach! Było super! Oczywiście okazało się, że trzeba podregulować i nasmarować przerzutki... ale należy się to rowerowi jak chłopu rola.

Oczywiście nie obyło się bez małej sesji fotograficznej. Jakoś tak niechcący wyszło, że sesja rowerowa z okazji otwarcia sezonu ma zwykle jakąś myśl przewodnią, jakiś pomysł czy formę. W tym roku też coś udało się wymyślić, ale nie było łatwo i już obawiam się o sesję przyszłoroczną...

Jako że to już 3 sesja, pozwolę sobie przypomnieć dwie poprzednie:

2014 - w kilku smakach...

2015 - rowerowy bokeh...

no i tegoroczna     - po drugiej stronie lustra

 

rower 2016 01

Lustro "szerokie", to i rower malutki...

 

rower 2016 02

Przygnębiające... jak stan niekórych ulic...

 

rower 2016 03

W oknie banku - niewyraźne jak przyszłość naszych oszczędności...?

 

rower 2016 04

 Rowerowe selfie...

 

Monika
Powinieneś pisać teksty do kabaretu. A nawet występować :) Pozdrawiam
mojeSwietokrzyskie.pl
Tak. Już sama myśl, że mógłbym występować na scenie wywołuje uśmiech...
Pozdrawiam

Ania
Tak patrzę na te zdjecia i patrzę. Wydaje mi się, że widzę na nich dzwonek rowerowy. Mam rację?
W związku z tym mam 2 pytania. 1.Czy dzwonek jest obowiązkowym wyposażeniem roweru? 2. Dlaczego wyprzedzający nas na szlakach rowerzyści nigdy, ale to nigdy nie użyli dzwonka, żeby ostrzec pieszych, że nadjeżdżają (a jadą raczej cicho, my idziemy, rozmawiamy i nie spodziewamy się pojazdu w lesie)?

mojeSwietokrzyskie.pl
Oczywiście dzwonek jest! Mój rower ma wszytko co potrzeba, tylko właściciel rzadko z tego korzysta.

Co do przepisów, to wydaje mi się, że sygnalizator dźwiękowy (dzwonek, trąbka) jest obowiązkowy.

Nieużywanie dzwonka przez rowerzystów na szlaku może być spowodowane tym, że boją się wykrycia ich obecności. Wynika to stąd, że jak podają różne źródła, nie powinni jeździć po szlakach pieszych...
Poważnie pisząc, to nie wiem. Może nie chcą przeszkadzać? Może nie zdają sobie sprawy z możliwości kolizji na leśnej, nierównej, śliskiej ścieżce? Może uważają, że to inni muszą uważać?

Może jakiś rowerzysta się wypowie?

Oczywiście należy pamiętać, że nie wszyscy rowerzyści są tak nieroztropni, a Wy może zwyczajnie macie pecha :-)

Pozdrawiam

Ania
Pięknie to wyjaśniłeś. Jak kiedyś jaki rowerzysta użyje na szlaku dzwonka, żeby nas ostrzec, że się zbliża, poinformuję w stosownym komentarzu.
Na razie nie czekaj na taką informację. blush

Warto zobaczyć

 

 

Ostatnie komentarze

Michał
1 miesiąc 23 dni

It is true. I'm sorry. We know that THE JEWS WERE KILEED THERE. I am working in this place now. We know history of this place

mojeSwietokrzyskie.pl
7 miesięcy

Czyli jednak ktoś czyta... :-) Dziękuję za zwrócenie uwagi. Poprawiłem. Pozdrawiam

Marek
7 miesięcy 1 dzień

Proszę poprawić rok w tytule!!!

© 2011 - 2020   mojeSwietokrzyskie.pl

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie mojeSwietokrzyskie.pl stanowią wyłączną własność Wortalu lub osób współpracujących. Zabrania się kopiowania, w jakiejkolwiek formie, treści i zdjęć zamieszczonych na stronie bez pisemnej zgody Wortalu.

­