­

mojeSwietokrzyskie.pl

 

mapaMiło mi zakomunikować, że właśnie uruchomiliśmy nową wersję Mapy Atrakcji Świętokrzyskich! Mapa do mapy podobna, więc na pierwszy rzut oka wygląda podobnie jak jej poprzedniczka. Mapa ma takie samo zadanie jak poprzednia - umożliwia szybkie dotarcie do opisu danej atrakcji z jednoczesnym zlokalizowaniem jej na mapie naszego województwa. Mapa Atrakcji jest czymś w rodzaju "menu obrazkowego" i stanowi alternatywę do menu klasycznego.

 

Mapa posiada nową funkcjonalność - można ukrywać / pokazywać grupy znaczników, co bardzo ułatwia poruszanie się po już "zatłoczonej mapie" :-). Dodaliśmy również obrys województwa, który pomaga zorientować się, w którym miejscu województwa jest nasz znacznik.

Do mapy prowadzi link znajdujący się w głównym menu serwisu. Wystarczy kliknąć żeby rozwinąć mapę.

Znaczniki zostały podzielone na cztery grupy za pomocą kolorów, które mają następujące znaczenie:

niebieski - zabytki, muzea itp

czerwony - miejsca pamięci, pomniki itp

zielony - natura, rezerwaty przyrody, pomniki przyrody itp

zółty - ciekawe miejsca, parki rozrywki, inne atrakcje itp

 

Żeby ukryć lub pokazać grupę znaczników, wystarczy kliknąć na niej na liście grup, zlokalizowanej po prawej stronie mapy.

mapa grupy

 

Mapę można dowolnie przesuwać, powiększać... Po kliknięciu na dowolny znacznik, rozwinie się chmurka z informacją o miejscu, oraz linkiem do szerszego opisu.

Mapa, tak jak wortal, jest cięgle rozwijana i mamy nadzieję, że już niedługo cała mapa zapełni się różnokolorowymi znacznikami :-)

Wdzięczni będziemy również za Wasze uwagi dotyczące działania mapy i jest funkcjonalności.

Zapraszam do korzystania z mapy!

 

Niedźwiedź Świętokrzyski
Zdecydowanie można umieścić jeszcze co najmniej 2 atrakcje z kategorii natura tj. Górę Miedziankę (żółty szlak) oraz Górę Zamczysko (niebieski). Obydwa jako doskonałe punkty widokowe na otaczające je pasma. Każda z nich to także ciekawe miejsce: G. Miedzianka wraz ze sztolniami górniczymi , a G. Zamczysko wraz z naniesionymi kamieniami jako miejsce kultu pogańskiego.
mojeSwietokrzyskie.pl
Zdecydowanie trzeba jeszcze zaznaczyć setki albo tysiące miejsc! smile Staram się jak mogę! Nowe miejsca będą się pojawiać jak tylko je odwiedzę.
Pozdrawiam

Warto zobaczyć

 

 

Ostatnie komentarze

Michał
1 miesiąc 16 dni

It is true. I'm sorry. We know that THE JEWS WERE KILEED THERE. I am working in this place now. We know history of this place

mojeSwietokrzyskie.pl
6 miesięcy 25 dni

Czyli jednak ktoś czyta... :-) Dziękuję za zwrócenie uwagi. Poprawiłem. Pozdrawiam

Marek
6 miesięcy 25 dni

Proszę poprawić rok w tytule!!!

© 2011 - 2020   mojeSwietokrzyskie.pl

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie mojeSwietokrzyskie.pl stanowią wyłączną własność Wortalu lub osób współpracujących. Zabrania się kopiowania, w jakiejkolwiek formie, treści i zdjęć zamieszczonych na stronie bez pisemnej zgody Wortalu.

­