­

mojeSwietokrzyskie.pl

Ten artykuł będzie bardzo nietypowy dla naszego serwisu ponieważ nie traktuje ani o turystyce, ani nie dotyczy ziemi świętokrzyskiej. Zdecydowałem się jednak na jego publikację, mając cichą nadzieję, że przyczyni się do organizacji w przyszłym roku, świętokrzyskiej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Tak więc w nocy z 11 na 12 kwietnia tego roku, odbyła się radomska edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która dołączyła do innych, organizowanych już od 2009 roku.

EDK nie jest imprezą turystyczną! Jeśli ktoś chce się po prostu przejść, powinien wybrać inną imprezę, może organizowaną przez któryś z pttk-ów. EDK jest nabożeństwem w drodze, i tylko tak powinno się ją traktować.

Najbliższa EDK organizowana była w Radomiu, a przebiegała na trasie Radom - Skrzyńsko. Długość trasy wyniosła 45,5 km, co dla większości przeciętnych ludzi jest dużym wysiłkiem. Taka jest z resztą idea EDK - to ma boleć. Zasada milczenia i marszu samotnie lub w małych grupach, pomaga w skupieniu się na istocie EDK, czyli modlitwie i rozważaniu Męki Pańskiej. W nabożeństwie wzięło udział blisko 150 osób i prawie wszyscy dotarli do celu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora - www.edk.org.pl

Być może ktoś z Was podejmie próbę organizacji Świętokrzyskiej EDK 2015?

 

edk radom 01

edk radom 02

Samotny marsz przez las ku księżycowi...

 

edk radom 03

edk radom 04

edk radom 05

Pierwsza grupa u celu

 

Niedźwiedź Świętkrzyski
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140416/POWIAT0106/140419094

Ekstremalna droga krzyżowa z Opatowa na Święty Krzyż. Nocą przeszli aż 42 kilometry! (zdjęcia)

Pozdrawiam..

mojeSwietokrzyskie.pl
No rzeczywiście była EDK w Świętokrzyskiem , ale chyba na dziko, bo na edk.org.pl ani słowa o niej. Tak czy owak, dobrze że była :-)

Pozdrawiam

Warto zobaczyć

 

 

Ostatnie komentarze

Michał
1 miesiąc 16 dni

It is true. I'm sorry. We know that THE JEWS WERE KILEED THERE. I am working in this place now. We know history of this place

mojeSwietokrzyskie.pl
6 miesięcy 25 dni

Czyli jednak ktoś czyta... :-) Dziękuję za zwrócenie uwagi. Poprawiłem. Pozdrawiam

Marek
6 miesięcy 25 dni

Proszę poprawić rok w tytule!!!

© 2011 - 2020   mojeSwietokrzyskie.pl

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie mojeSwietokrzyskie.pl stanowią wyłączną własność Wortalu lub osób współpracujących. Zabrania się kopiowania, w jakiejkolwiek formie, treści i zdjęć zamieszczonych na stronie bez pisemnej zgody Wortalu.

­