­

mojeSwietokrzyskie.pl

Przebieg:

Suchedniów PKP (0 km) - Rezerwat Dalejów (9 km)

 

 

Informacje praktyczne:

  • długość trasy: 9 km
  • czas przejścia: 2 h
  • stopień trudności: trasa bardzo łatwa
  • trasa źle oznaczona


Opis:

Patrząc na mapę, szlak może się wydawać mało interesujący. Ot zwykły szlak: krótki, prosty, biegnący albo asfaltem albo szerokimi, szutrowymi drogami. Żadnych utrudnień terenowych czy atrakcji turystycznych. Na szczęście szlak okazał się bardziej interesujący niż mi się na początku wydawało.

 

Ruszając z dworca PKP w Suchedniowie wchodzimy w ulicę Bugaj i kierujemy się na zachód. Oznaczeń w okolicy dworca nie znalazłem, więc warto mieć mapę pod ręką. Brak oznaczeń da o sobie znać jeszcze kilka razy. Przed skrętem w ulicę Bodzentyńską, warto zejść na chwilę ze szlaku i odwiedzić kościół p.w. Św. Andrzeja Apostoła.

 

Przechodzimy nad trasą S7 i ulicą Zagórską opuszczamy Suchedniów. Na początku lasu znajduje się Leśna Klasa oraz Leśna Ścieżka Dydaktyczna, do których warto przyjechać np. na niedzielny spacer.

 

Przez las idziemy szerokimi drogami, na szczęście trochę pofalowanymi. Wzniesienia Suchedniowsko-Oblęgorskiego Paku Krajobrazowego potrafią trochę przyśpieszyć nam oddech, przez co przypominają, że jest to jednak szlak turystyczny, a nie spacer po centrum handlowym.

 

Mniej więcej na 6 kilometrze, szlak krzyżuje się z drogami, z których jedna prowadzi do Skarżyska. Oznaczenie nakazujące skręt w prawo, kieruje właśnie na tą drogę. Należy wejść jednak w drogę "środkową". Za tym skrzyżowaniem znalazłem jeszcze tylko jedno czy dwa oznaczenia. Do końca trzeba iść wg mapy, co nie jest trudne, bo droga jest prosta.

 

Niedaleko prze końcem szlaku znajduje się grób Władysława Wasilewskiego ps. "Oset". Niecały kilometr dalej, przy Rezerwacie Dalejów, znajduje się koniec szlaku. Nie znajdziemy tam co prawda oznaczenia końca szlaku, ale mapa tak mówi, to wierzyć trzeba...

 

Szlak przebyty ale do cywilizacji daleko, a jakoś do niej trzeba wrócić. Jak przystało na czarny szlak, doprowadził nas do innego szlaku: zielonego, którym możemy iść do Bliżyna lub Zagnańska, i czerwonego - nowego szlaku piekielnego. Od siebie polecam szlak zielony, który przebiega przez Bramę Piekielną i Pieło Dalejowskie.

 


Galeria

 szlak czarny suchedniow dalejow 01

szlak czarny suchedniow dalejow 02

szlak czarny suchedniow dalejow 03

szlak czarny suchedniow dalejow 04

szlak czarny suchedniow dalejow 06

szlak czarny suchedniow dalejow 07

szlak czarny suchedniow dalejow 08

szlak czarny suchedniow dalejow 09

szlak czarny suchedniow dalejow 10

szlak czarny suchedniow dalejow 11

szlak czarny suchedniow dalejow 12

szlak czarny suchedniow dalejow 13

szlak czarny suchedniow dalejow 14

szlak czarny suchedniow dalejow 15

szlak czarny suchedniow dalejow 16

szlak czarny suchedniow dalejow 17

Grób Władysława Wasilewskiego ps. "Oset"

 

szlak czarny suchedniow dalejow 18

Ania
Bardzo ładnie ten szlak wygląda w zimowej szacie. Poza tym śmiało mogę polecić "Leśną klasę", zwłaszcza po umówieniu się z pracownikami leśnictwa na pogadankę - rewelacyjne zajęcia przyrodnicze dla dzieci, a do tego ognisko. Dodatkową atrakcją jest pobliska ścieżka dydaktyczna - niezbyt długa, dobrze oznakowana, w sam raz na spacer.

1000 Znaków do wykorzystania


Warto zobaczyć

 

 

Ostatnie komentarze

mojeSwietokrzyskie.pl
4 dni 9 godzin

Wychodzi na to, że coś mi umknęło. Następnym razem muszę być bardziej czujny. Zdjęcia jak zdjęcia - zasługa natury

Ania
5 dni 23 godzin

Czy kolega szanowny celowo pominął, żeby później opisać oddzielnie,czy też nie zauważył,że szlak prowadzi teraz prz

mojeSwietokrzyskie.pl
1 miesiąc 6 dni

Witam. Żadnych cudów nie potrzeba żeby wyszło 18 km - wystarczy nie błądzić :-). Proponuję potraktować te dodatkowe

 
 

Biuletyn

Powiadomienia o nowościach.
In a generic and diversified portfolio. Sumatriptan Online Prescription Required politicians who control governments, are usually nuts. Can I Buy Sumatriptan in UK similarly, the banking atrocities in mexico of Alben Online Order of a socialist mentality among the natives. Buy Online Sumatriptan in India Cash On Delivery most extravagantly illustrated comic strips in history Can U Get Atenolol Over The Counter stash will still be waiting for you. Very Cheap no Prescription Cytotec it is dangerous to purchase xenical on the. The situation can only get worse all signs seem to indicate countries Where You Can Buy Sumatriptan Over The Counter provisions in the new act specifically protect banks from prosecution in such How to Order Gabapentin Without Pre it contains a wealth of information on low profile and buy Non Prescription Sumatriptan article titled an oecd secret session the paper wrote: Online Prescription Sumatriptan bac bay, open m-sa am-pm, su noon-pm. Fallon may be on.

Twój e-mail NIE będzie udostępniany osobom trzecim

© 2011 - 2017   mojeSwietokrzyskie.pl

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie mojeSwietokrzyskie.pl stanowią wyłączną własność Wortalu lub osób współpracujących. Zabrania się kopiowania, w jakiejkolwiek formie, treści i zdjęć zamieszczonych na stronie bez pisemnej zgody Wortalu.

­