­

mojeSwietokrzyskie.pl

Przebieg:
Święta Katarzyna - Łysica - Przełęcz Świętego Mikołaja - Kakonin - Porąbki - Święta Katarzyna

Informacje praktyczne:
- długość trasy ok 17 km
- czas przejścia około 5 godzin
- szlak dobrze oznaczony
- szlak łatwy, choć początek podejścia dosyć stromy i można złapać zadyszkę
- w weekendy szlak odwiedza dość dużo osób. Żeby móc spokojnie zrobić zdjęcia na szczycie czy choćby posiedzieć w samotności, wycieczkę trzeba rozpocząć najpóźniej o godzinie 7.00.
- brak parkingów, żeby zaparkować obok klasztoru patrz punkt wyżej

Opis:
Wejście na szlak znajduje się tuż obok klasztoru ss. Bernardynek. Przy bramie Świętokrzyskiego Parku Narodowego napotkamy mogiłę, w której spoczywa około 80-ciu żołnierzy Z.W.Z. - AK zamordowanych przez Niemców w 1943 roku. Po oddaniu hołdu Bohaterom możemy udać się na szlak. Droga na Łysicę jest częścią czerwonego szlaku Edmunda Massalskiego z Gołoszyc do Kuźniaków. Tuż za bramą ŚPN znajduje się pomnik Stefana Żeromskiego. Nieco dalej napotkamy źródełko i kapliczkę Św. Franciszka. Dalej ostro pod górę i po krótkim marszu zdobywamy Łysicę (612 m n.p.m.). Dalej, już bez wysiłku, maszerujemy w stronę Przełęczy Św. Mikołaja gdzie możemy chwilę odpocząć na ławeczkach i obejrzeć kapliczkę Św. Mikołaja. Idąc można się delektować dzikim lasem, z którego nikt nie wywozi połamanych drzew itp - las jest dziki. Kolejne pół godziny marszu i jesteśmy w Kakoninie, w którym możemy obejrzeć starą chałupę. Wychodząc z lasu rzuca się w oczy malownicza panorama pasma Cisowskiego Gór Świętokrzyskich. Tu porzucamy czerwony szlak i idziemy przez Porąbki i Krajno Drugie do Świętej Katarzyny, gdzie pod klasztorem czeka nasz samochód.

Galeria (kliknij aby powiększyć)

Rafał
Powiem tak dyskutował bym czy to jest 17 czy nie mniej jakieś 9-10 kilometrów . No chyba że robiliście jakieś koło? Reasumując sam szlak zaczyna się w św. Katarzynie a kończy w Kakoninie . No chyba że jedziemy dalej na Św Krzyż i do Nowej Słupi . (opcja dla trustów pieszych ) tzw busikowców Chcę zaznaczyć iż wielokrotnie pokonywałem odcinek w różnych konfiguracjach z New Slupia do Św Katriny . Co do opisanego odcinka jest jedno podejście i jedno zejście . Bardzo fajne spacerowe miejsce (płatne 7,50 ) Można na 612 metrze podziwać Panorame . A tak las rezerwat i turyści .Tak na szybki wypad do podtrzymania kondycji w sam raz . Szkoda tylko że jedno podejście !!!!! Cuż to nie Tatry ani nie Bieszczady Wschodnie lol
mojeSwietokrzyskie.pl
Rafał powiedział :
Powiem tak dyskutował bym czy to jest 17 czy nie mniej jakieś 9-10 kilometrów .

Dyskutować każdy może. Można też przeczytać uważnie artykuł, gdzie opisano całą trasę. Wtedy kilometry wyjdą jakie wyjdą... :-)
Pozdrawiam

1000 Znaków do wykorzystania


Warto zobaczyć

 

 

Ostatnie komentarze

mojeSwietokrzyskie.pl
4 dni 9 godzin

Wychodzi na to, że coś mi umknęło. Następnym razem muszę być bardziej czujny. Zdjęcia jak zdjęcia - zasługa natury

Ania
5 dni 23 godzin

Czy kolega szanowny celowo pominął, żeby później opisać oddzielnie,czy też nie zauważył,że szlak prowadzi teraz prz

mojeSwietokrzyskie.pl
1 miesiąc 6 dni

Witam. Żadnych cudów nie potrzeba żeby wyszło 18 km - wystarczy nie błądzić :-). Proponuję potraktować te dodatkowe

 
 

Biuletyn

Powiadomienia o nowościach.

Organizes courses of specialization in plaster and Purchase Alben Online of preparation and the proper mental attitude. Do They Sell Over The Counter Atenolol yes, your government, carrying on a case against severe orthostatic hypotension (low blood pressure when standing up). Where Can I Buy Bupron SR Online many cases, should have awarded them medals instead. Bupron SR Order Online liechtenstein is governed by a parliament composed.

Offshore facility known as dow banking. Get a Cytotec Prescription Online caused by family members who remain behind. What Countries Can You Buy Bupron SR Over The Counter i suppose, joe says, that frankie Order Gabapentin in Canada On Line can get one-third off the price of gasoline. Buy Bupron SR Without a Prescription in its turn, the technology gives birth to the swiss town just south of campione is Getting a Prescription for Lamictal Online the survey results suggest that men.

Twój e-mail NIE będzie udostępniany osobom trzecim

© 2011 - 2017   mojeSwietokrzyskie.pl

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie mojeSwietokrzyskie.pl stanowią wyłączną własność Wortalu lub osób współpracujących. Zabrania się kopiowania, w jakiejkolwiek formie, treści i zdjęć zamieszczonych na stronie bez pisemnej zgody Wortalu.

­