Żółty szlak pieszy: Skarżysko MCK - PKP

włącz . Opublikowano w Szlaki Piesze

szlak zolty wokol skarzyska 22

Wreszcie udało mi się przejść cały żółty szlak, biegnący "wokół" Skarżyska Kamiennej. Pierwszą próbę podjąłem w 2010 roku (TUTAJ), w której z założenia miałem przejść mniej więcej połowę szlaku. Próbę przejścia całości podjąłem w zeszłym roku, ale z powodu zgubienia szlaku, nadrobienia kilku kilometrów, i ponad 30-to stopniowego upału, zakończyłem wędrówkę znów mniej więcej w połowie.

Zielony szlak pieszy: Starachowice - Bodzentyn

włącz . Opublikowano w Szlaki Piesze

szlak zielony starachowice bodzentyn 03

Szlak zielony ze Starachowic do Bodzentyna jest częścią szlaku Starachowice - Łączna, liczącego sobie około 37,5 km długości. Odcinek Bodzentyn - Łączna opisaliśmy w innym artykule - KLIKNIJ. Odcinek będący tematem tego artykułu liczy sobie około 20,5 km i przebiega po dość płaskim, choć krajobrazowo zróżnicowanym terenie.

Łysogóry: Szlak pieszy Nowa Słupia - Święta Katarzyna

włącz . Opublikowano w Szlaki Piesze

lysogory szlak pieszy nowa slupia sw katarzyna 08

Przyszedł czas na "Orlą Perć" Gór Świętokrzyskich (mam nadzieję, że wielbiciele Tatr nie obrażą się za to porównanie), czyli szlak pieszy przez najwyższe Pasmo Gór Świętokrzyskich - Łysogóry. Nie wiedzieć czemu kierunek "na zachód" nam bardziej pasował, więc rozpoczęliśmy marsz w Nowej Słupi, poprzez Łysiec oraz Łysicę, żeby skończyć w Świętej Katarzynie.

Czarny szlak pieszy: Wykus - Starachowice

włącz . Opublikowano w Szlaki Piesze

szlak czarny wykus starachowice 01

Szlak czarny biegnie razem ze szlakiem niebieskim na odcinku Wykus - Polana Langiewicza. W pobliżu Wykusu szlak pokrywa się również z Harcerską Drogą Krzyżową. Na tym odcinku przechodzimy przez malownicze jary, wąwozy oraz zakola rzeki Lubianki. Na trasie szlaku znajdują się groby Żołnierzy A.K.: Tadeusza Lange ps. "Szyling" oraz Mariana Cieśli ps. "Mietek".

Biuletyn - powiadomienia o nowościach.

Twój e-mail NIE będzie udostępniany osobom trzecim

Logowanie