Czerwony szlak pieszy: Stąporków - Ruda Maleniecka

włącz . Opublikowano w Szlaki Piesze

czerwony szlak pieszy staporkow ruda maleniecka 19

Jak już powszechnie wiadomo, szlak Łączna - Diabla Góra został zamknięty, tak więc opisywany odcinek również. Dlatego nikomu NIE POLECAM wędrowania tym szlakiem. Na szlaku usunięto część oznaczeń, namalowano oznaczenia szlaku piekielnego, które mogą być mylące. Występuje ryzyko zabłądzenia i innych niebezpieczeństw... Niniejszy artykuł proszę traktować jako wpis pamiątkowy, a nie zachętę do wędrowania.

Czerwony szlak pieszy: Kałków - Starachowice

włącz . Opublikowano w Szlaki Piesze

szlak czerwony kalkow starachowice 01

Nie spodziewałem się tego, że po latach zmienię zdanie na temat pojedynku "oznaczenia szlaku vs mapa". Do tej pory twierdziłem, że mapę dobrze jest mieć, ale najlepiej podążać za oznaczeniami. Wynikało to z tego, że mapy prezentują "orientacyjny" przebieg szlaku, zwłaszcza w terenie "niecywilizowanym". Rzeczywisty przebieg szlaku często mija się z mapami. Ten szlak sprawił, że często wyciągałem mapę z plecaka.


Czarny szlak pieszy: Suchedniów - Rezerwat Dalejów

włącz . Opublikowano w Szlaki Piesze

szlak czarny suchedniow dalejow 14

Patrząc na mapę, szlak może się wydawać mało interesujący. Ot zwykły szlak: krótki, prosty, biegnący albo asfaltem albo szerokimi, szutrowymi drogami. Żadnych utrudnień terenowych czy atrakcji turystycznych. Na szczęście szlak okazał się bardziej interesujący niż mi się na początku wydawało. Ruszając z dworca PKP w Suchedniowie wchodzimy w ulicę Bugaj i kierujemy się na zachód. Oznaczeń w okolicy dworca nie znalazłem, więc warto mieć mapę pod ręką.


Czerwony szlak pieszy: Łączna - Stąporków

włącz . Opublikowano w Szlaki Piesze

szlak czerwony laczna staporkow 06

Kilka dni po przejściu tego odcinka, znalazłem na stronie pttkkonskie.pl, informacje o zamknięciu do odwołania, szlaku na odcinku Łączna - rezerwat Diabla Góra - "W związku z realizacją projektu "Piekielnego Szlaku" informujemy, że od dnia 31 marca 2014r. z użytkowania zostaje wyłączony pieszy szlak turystyczny koloru czerwonego.

Żółty szlak pieszy: Skarżysko MCK - PKP

włącz . Opublikowano w Szlaki Piesze

szlak zolty wokol skarzyska 22

Wreszcie udało mi się przejść cały żółty szlak, biegnący "wokół" Skarżyska Kamiennej. Pierwszą próbę podjąłem w 2010 roku (TUTAJ), w której z założenia miałem przejść mniej więcej połowę szlaku. Próbę przejścia całości podjąłem w zeszłym roku, ale z powodu zgubienia szlaku, nadrobienia kilku kilometrów, i ponad 30-to stopniowego upału, zakończyłem wędrówkę znów mniej więcej w połowie.

Warto zobaczyć

Biuletyn - powiadomienia o nowościach.

Twój e-mail NIE będzie udostępniany osobom trzecim

Logowanie