­

mojeSwietokrzyskie.pl

Lokalizacja:

Krajno Zagórze 43c,

27-008 Górno,

powiat kielecki,

woj. świętokrzyskie.

 

Dane kontaktowe:

www: sabatkrajno.pl

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 41 312-77-11Informacje praktyczne:

  • czas zwiedzania - najlepiej zarezerwować cały dzień
  • parking - bezpośrednio przy obiekcie - bezpłatny
  • baza gastronomiczna - na terenie obiektu znajduje się restauracja
  • przydadzą się wygodne buty i niekrępujące ubranie - obiekt jest rozległy, trzeba pokonywać znaczne odległości na własnych nogach.


Opis:
Park Rozrywki i Miniatur - Sabat - w Krajnie Zagórzu jest jednym z ciekawszych miejsc rozrywki w naszym województwie. Położony na zboczu Grzbietu Krajeńskiego, oferuje odwiedzającym (oprócz własnych atrakcji) przepiękne widoki na Pasmo Klonowskie Gór Świętokrzyskich, Górę Psarkę, Miejską czy samą Łysicę. W parku można znaleźć atrakcje dla wszystkich grup wiekowych, więc najlepiej odwiedzić go całą rodziną.

 

Odwiedzając Park mamy do wyboru kilka atrakcji, z których najbardziej znaną jest park miniatur. Miniatury zwiedzamy wspinając się na zbocze krętą ścieżką. Możemy podziwiać najbardziej znane budowle Europy i świata. Niestety nie ma żadnej miniatury z Polski. Zaczynamy od Bazyliki Świętego Piotra z Rzymu, a wspinając się pod górę możemy zobaczyć m.in. krzywą wieżę z Pizzy, Bramę Brandenburską, wieżę Eiffla, Big Ben-a, wieże Word Trade Center, wulkan Fuji, Akropol i wiele innych. Na szczycie możemy zjeść lody lub wypić piwo podziwiając piękne widoki na sąsiednie góry.

 

Po zwiedzeniu miniatur możemy skorzystać z takich atrakcji jak park linowy, quady, paintball czy plac zabaw.

 

Po tak "wyczerpujących" atrakcjach można coś zjeść i wypić w restauracji.Galeria (kliknij aby powiększyć)

 

Warto zobaczyć

 

 

Ostatnie komentarze

Zenobiusz Wahadło
5 miesięcy 17 dni

Byłem w Rio, byłem w Bajo, byłem nawet na Hawajo, wszystko c... :) Nie ma jak Góry Świętokrzyskie :)

mojeSwietokrzyskie.pl
6 miesięcy 4 dni

Zwierzęta nadal są wypchane... :-) Pozdrawiam

Ania
6 miesięcy 5 dni

Po przeczytaniu tego wpisu uświadomiłam sobie, ze zwiedzałam to muzeum w latach licealnych. A potem wcale. Pamiętam, jak

 
 

© 2011 - 2017   mojeSwietokrzyskie.pl

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie mojeSwietokrzyskie.pl stanowią wyłączną własność Wortalu lub osób współpracujących. Zabrania się kopiowania, w jakiejkolwiek formie, treści i zdjęć zamieszczonych na stronie bez pisemnej zgody Wortalu.

­