­

mojeSwietokrzyskie.pl

Lokalizacja:
Bałtów 8a, 27-423 Bałtów, powiat ostrowiecki, woj. świętokrzyskie

Informacje praktyczne:
- czas zwiedzania - najlepiej zarezerwować cały dzień
- parking - bezpośrednio przy obiekcie
- baza gastronomiczna - na terenie obiektu znajduje się kilka punktów gastronomicznych oferujących różnorodne dania, niestety ceny są dość wysokie
- przydadzą się wygodne buty i nie krępujące ubranie - obiekt jest rozległy, trzeba pokonywać znaczne odległości na własnych nogach
- NIGDY NIE WYBIERAJCIE SIĘ TAM PODCZAS DŁUGICH WEEKEDNÓW!!! - zjeżdża tam wtedy "pół Polski". Nasze pierwsze podejście miało miejsce w weekend majowy, z powodu kilkusetmetrowej kolejki (i tłumu wewnątrz) zrezygnowaliśmy z odwiedzenia głównej atrakcji - dinozaurów. Dojazd do obiektu poprzedzony 1,5h staniem w korku.

Opis:
Park dinozaurów w Bałtowie jest jednym z miejsc, które każda rodzina powinna odwiedzić. Piszemy rodzina ponieważ jest to miejsce gdzie dzieci znajdą zajęcie na cały dzień. Oczywiście dorośli też znajdą coś ciekawego dla siebie. Obiektu nie można zawężać do samych dinozaurów, teren jest bardzo rozległy i znajdziemy na nim wiele różnych atrakcji:

Park dinozaurów - jest oddzielony od reszty terenu przez wysokie ogrodzenie (co jest uzasadnione bo gdyby nie ten płot, można by obejrzeć dinozaury bez biletu). Po zwiedzeniu ścieżki dydaktycznej i obejrzeniu dinozaurów możemy odpocząć (dorośli, bo dzieci chyba nigdy nie odpoczywają :)) siadając przy jednym z punktów gastronomicznych. W tym czasie nasze pociechy mogą buszować na placu zabaw - a naprawdę jest czym się bawić. Na terenie znajduje się też muzeum geologiczne z licznymi okazami kryształów, krzemieni, skamieniałości itd. Zachowując bilety można tego samego dnia wchodzić wielokrotnie na teren dinozaurów. Jest to o tyle praktyczne, że na tym terenie znajduje się większość punktów gastronomicznych (niestety drogich).

Mini zoo - już sama nazwa mówi sama za siebie więc nie będziemy się rozpisywać. Można tam zobaczyć namiastkę prawdziwego Zoo.

Kraina koni - tu możemy zwiedzić stajnię oraz przejechać się konno (przejażdżka krótka i kosztowna - prawie jak na nadmorskim deptaku).

Inne - trudno spamiętać wszystkie atrakcje bo jest ich naprawdę dużo. Karuzele, trampoliny, strzelnice, przejażdżki autobusem, zjazdy na linie, łódki na stawie, quady itd.

Podsumowując można powiedzieć, że jest to miejsce godne polecenia. Warto pojawić się na miejscu tuż po otwarciu ponieważ może zabraknąć dnia na wszystkie atrakcje. Niestety pobyt i korzystanie z wymienionych atrakcji jest dość kosztowne. Nasz pobyt trwający około 7 godzin (3 osoby w tym 5 letnie dziecko, z własnym prowiantem i bez kosztów dojazdu) kosztował około 200pln.

Galeria

b 1

b 2

b 3

b 4

b 5

b 6

b 7

b 8

b 9

b 10

b 11

b 12

Warto zobaczyć

 

 

Ostatnie komentarze

mojeSwietokrzyskie.pl
4 miesięcy 8 dni

Dzień już o ponad godzinę dłuższy od najkrótszego, a i do wiosny niedaleko :-)

Iw
4 miesięcy 9 dni

Piękne, przyroda jest zachwycająca. Szczególnie miło popatrzeć kiedy za oknem zimowa szarość....

mojeSwietokrzyskie.pl
4 miesięcy 17 dni

Dzień dobry, niestety nie posiadam zdjęć pędów. Jak będę miał okazję to postaram się zrobić. Gatunek drzew można

© 2011 - 2023   mojeSwietokrzyskie.pl

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie mojeSwietokrzyskie.pl stanowią wyłączną własność Wortalu lub osób współpracujących. Zabrania się kopiowania, w jakiejkolwiek formie, treści i zdjęć zamieszczonych na stronie bez pisemnej zgody Wortalu.

­