­

mojeSwietokrzyskie.pl

mpreza:          39 Międzynarodowe Uliczne Biegi Sylwestrowe

Termin:          30-12-2018 

Miejsce:          Szydłów

Organizator:   Gminne Centrum Kultury w Szydłowie, Urząd Gminy Szydłów

Informacje:     www.szydlow.pl

 

„Międzynarodowe Uliczne Biegi Sylwestrowe to impreza o naj­dłuższej tradycji w Szydłowie bo licząca już ćwierć wieku. Są to zarazem najstarsze uliczne biegi sylwestrowe w Polsce. Biorą w niej udział dzieci i młodzież ze wszystkich przedziałów wiekowych oraz zawodowcy z całej Polski a także zagranicy (Słowacja, Ukraina). Bieg główny rozgrywany jest na dystansie 10 km i odbywa się wokół średniowiecznych murów i zabytków corocznie 30 grudnia."

 

Zapraszamy!

żródło: www.szydlow.pl

 

Impreza:          Kiermasz Świąteczny

Termin:           16-12-2018 

Miejsce:          Dworek Leszczyków w Kielcach

Organizator:   Muzeum Wsi Kieleckiej

Informacje:     www.mwk.com.pl

 

„Serdecznie zapraszamy 16 grudnia 2018 r. (w godz. 11.00-15.00) na Kiermasz Bożonarodzeniowy do Dworku Laszczyków w Kielcach. Udział w Kiermaszu zapowiedziało 45 wystawców, wśród nich m.in. członkowie Sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie. Na stoiskach zagoszczą przysmaki kresowe, miody, pierniki, sery, wędliny, ciasta, owoce, słodycze oraz gorące potrawy świąteczne. Pojawią się także wystawcy oferujący ręcznie wykonane stroiki i tradycyjne ozdoby świąteczne. O godz. 12.00 zapraszamy do wspólnego kolędowania razem z Zespołem Dziecięcym Górne Nutki. Na scenie wystąpią także Koła Gospodyń Wiejskich: Kowalanki, Bolechowiczanie oraz Korytniczanki z repertuarem kantyczek i najpiękniejszych kolęd. Z okazji Kiermaszu Świątecznego w Dworku Laszczyków zostanie bezpłatnie udostępniona wystawa „Betlejem Świętokrzyskie. Z ludowych tradycji Świąt Bożego Narodzenia na Kielecczyźnie". We wnętrzach Dworku odbędą się warsztaty tworzenia tradycyjnych ozdób choinkowych, które zorganizuje Przestrzeń Otwarta Rodzicom wraz z Panią Jadwigą Brzozą – uznaną twórczynią ludową z KGW Kowalanki. Na scenie odbędą się konkursy dla publiczności. Będziemy gościć stoisko słynnego w kraju producenta bombek ze Staszowa. Najmłodsi spotkają Świętego Mikołaja, który będzie częstował cukierkami."

 kiermasz swiateczny mwk 2018

Zapraszamy!

żródło: www.mwk.com.pl

 

Warto zobaczyć

 

 

Ostatnie komentarze

mojeSwietokrzyskie.pl
29 dni 17 godzin

Niestety nie mogę znaleźć, ale jeszcze poszukam w odmętach komputera... Jak znajdę to wyślę. Pozdrawiam

Michał
1 miesiąc

Stary post, ale spróbuję. Mógłbym prosić o przesłanie tego artykułu?

Zenobiusz Wahadło
7 miesięcy 11 dni

Byłem w Rio, byłem w Bajo, byłem nawet na Hawajo, wszystko c... :) Nie ma jak Góry Świętokrzyskie :)

© 2011 - 2017   mojeSwietokrzyskie.pl

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie mojeSwietokrzyskie.pl stanowią wyłączną własność Wortalu lub osób współpracujących. Zabrania się kopiowania, w jakiejkolwiek formie, treści i zdjęć zamieszczonych na stronie bez pisemnej zgody Wortalu.

­